KALKAN

Antalya ilinin Kaş-Fethiye yolu üzerinde 30.km'de yerleşik bulunan Kalkan ilçesi, güneyindeki adalarla çevrilmiş güzel bir liman semtidir. Yıllardır, Ovagelmiş ve Fırnaz köyleri için liman görevini üstlenen Kalkan ilçesi, günümüzde turizmin parlayan yıldızı olmaktadır.

Kalkan, tertemiz, masmavi denizi ve sıcacık kumsalıyla siz sevgili tatil severlere doyasıya yüzme ve güneşlenme zevkini yaşama imkanı sunmaktadır. Yaz akşamlarında güneşin batışını izlerken çayınızı yudumlayabileceğiniz ve sevdiklerinizle birlikte hoş sohbetler edebileceğiniz Kalkan'da yılın tüm yorgunuluğunu üzerinizden atma şansına sahip olabileceksiniz. Akşamları sahil boyu yürüyüşü, geceleri yakamoz ve yıldızlar eşliğinde hoş sohbetler, eğlenceler ve daha nice güzel aktivitelerle tatilin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bir doğa harikası olan Kalkan'ı tercih ettiğinizde hiç pişman olmayacağınızı gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Hepimizin adını tarihten çok kez duymuş olduğu Heredot, Kalkan için: “Dünyada yıldızlara en yakın yer.” sözünü söylerken bize Kalkan üzerine çok fazla konuşmadan onu yaşamanın çok daha doğru olduğunu birkaç sözcükle özetlemektedir.
Ayrıntılı bilgi için mail atabilirsiniz.
Tel: +90 (242) 844 10 57– 844 10 58
Fax: +90 (242) 844 21 34
E-mail: [email protected]